WebMoney Україна «Абсолютний Фаворит Успіху» в категорії «Система електронних платежів»
Реєстрація
УКР РУС ENG
WebMoney Україна

Розробникам

Прийом WebMoney-платежів: Web Merchant Interface, X20, X18
Списання за дорученням
Повернення платежу
Виплати
Інші інтерфейси

Прийом WebMoney-платежів: Web Merchant Interface, X20, X18

Прийом WebMoney-платежів може бути реалізований 2-мя способами: Web Merchant Interface і XML-інтерфейс Х20.

Web Merchant Interface служить для прийому платежів по системі WebMoney на сайті продавця. Він заснований на передачі HTML-форм між сервером (сайтом) продавця й сервером WebMoney. Клієнт для авторизації й оплати перенаправляється на сайт WebMoney.

Web Merchant Interface — найбільш універсальне рішення. Так, всередину Web Merchant Interface вбудований моментальний автоматичний обмін WM-одиниць. Якщо, наприклад, у клієнта є тільки WMZ, а продавець приймає WMU, то обмін WMZ на WMU буде зроблений «на лету» безпосередньо перед оплатою, не доставляючи ніяких незручностей.

Web Merchant Interface дозволяє приймати платежі:

власне, з гаманців WebMoney;
через платіжні термінали, банківські каси й системи інтернет-банкингу (які особливості?, необхідно активувати дану опцію в налаштуваннях) — у т.ч. від тих, хто не є користувачем WebMoney;
з банківських карток Visa\MasterCard\НСМЭП, а також рахунків Приват24 (які особливості?, необхідно активувати дану опцію в налаштуваннях) — у т.ч. від тих, хто не є користувачем WebMoney;
з WebMoney Чека (що це таке?, необхідно активувати дану опцію в налаштуваннях) — у т.ч. від тих, хто не є користувачем WebMoney;
Приклад того, як це може виглядати й працюватися

XML-інтерфейс Х20 дозволяє приймати платежі по системі WebMoney з підтвердженням платежу клієнтом за допомогою його мобільного телефону (по SMS або USSD). Таким чином, при оплаті за допомогою Х20 платникові не потрібно відвідувати сайт WebMoney і авторизуватися на ньому. Це дозволяє організувати зручний прийом платежів в оффлайновых торговельних точках, а також у мобільних додатках, програмах, іграх тощо.

X20 дозволяє приймати платежі:

власне, з гаманців WebMoney;
з WebMoney Чека (що це таке?) — у т.ч. від тих, хто не є користувачем WebMoney;

Для зручності й надійності надається також XML-інтерфейс зворотного зв'язку X18, за допомогою якого продавець у будь-який момент може запросити сервер WebMoney про стан того чи іншого платежу.

Детальніше з Web Merchant Interface, X20 і X18 можна познайомитися у цьому документі.

Списання за дорученням

Цей більш «просунутий» спосіб одержувати оплату від клієнтів стоїть окремо. Він добре підходить для тих ситуацій, коли клієнти повинні робити регулярні (наприклад, щомісячні) платежі на користь продавця й досить лояльні до продавця, щоб дозволити йому «забирати» зі своїх гаманців необхідну суму WMU у безакцептному порядку.

У цьому випадку продавець може запропонувати клієнтові встановити для нього доручення на списання коштів з гаманця клієнта, при цьому клієнт може вказати ліміт списання, тобто максимальну суму, яку продавець зможе зняти з його гаманця за день, тиждень, місяць. Списання продавець провадить за допомогою спеціального XML-інтерфейсу X2.

Списання за дорученням може вирішити проблему «забудькуватості» клієнта й, наприклад, запобігти обнуленню балансу його особового рахунка в обліковій системі продавця. Однак, даний спосіб прийому WM-платежів завжди варто комбінувати з яким-небудь традиційним (Web Merchant Interface або X20), оскільки не всі клієнти згодні на те, щоб дозволити безумовне списання коштів зі своїх гаманців.


Повернення платежу

Коли продавець і клієнт домовляються про повернення (скасуванню) платежу — досить зручно робити таке повернення усередині тієї розрахункової системи, по якій платіж було прийнято. Тому WebMoney надає продавцеві можливість повернути платіж на гаманець клієнта. Для цього призначений XML-інтерфейс Х14.

Стандартна комісія WebMoney (0,8%) за таку поворотну транзакцію ні з продавця, ні з клієнта НЕ стягується.


Виплати

Ви маєте можливість не тільки приймати платежі від клієнтів, але й робити виплати на їхні гаманці зі свого гаманця в системі WebMoney. Це буває необхідно для швидкої й зручної виплати партнерських нарахувань, гонорарів, роялті, виграшів тощо.

Видаткову транзакцію (виплату) зі свого гаманця Ви можете зробити за допомогою спеціального XML-інтерфейсу X2. При цьому з Вас буде утримана стандартна комісія WebMoney — 0,8%.


Інші інтерфейси

Більшість операцій з гаманцем — починаючи від отримання історії транзакцій і закінчуючи відправленням клієнтові повідомлення по внутрішній WebMoney-пошті — можуть бути автоматизовані завдяки XML-інтерфейсам. При використанні XML-інтерфейсів кожний запит до сервера WebMoney підписується ЕЦП: ключами (для власників Keeper WinPro) або персональним сертифікатом (для власників KeeperWebPro).

Ще один сервіс — WebMoney Login — дозволяє сторонньому сайту авторизувати свого відвідувача як користувача WebMoney і одержати інформацію про його WMID у системі WebMoney.